سه شنبه ١٤ آذر ١٤٠٢
اخبار > برگزاری کارگاههای تربیت مراقبین سلامت در منطقه آزاد ماکو


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو

برگزاری کارگاههای تربیت مراقبین سلامت در منطقه آزاد ماکو

کارگاه های تخصصی بازآموزی مبتنی بربسته خدمات سلامت برای کارکنان شاغل در شبکه های بهداشت و درمان ماکو, چالدران, شوط و پلدشت  در حال اجرا می باشد.

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و اجرای برنامه تامین مراقبت های اولیه سلامت در حاشیه شهرها و شهرهای 20 تا50 هزار نفر ، هسته های آموزشی شبکه بهداشت درمان ماکو اقدام به برگزاری کارگاه های تخصصی بازآموزی مبتنی بربسته خدمات سلامت برای کارکنان شاغل در شبکه های بهداشت ودرمان ماکو ,  چالدران , شوط , پلدشت  نموده است.

دکتر قاسم زاده مدیر شبکه بهداشت ودرمان ماکو در اولین روز تشکیل کارگاهها گفت: دوره های  آموزشی برگزار شده برای کارکنان شاغل در پایگاهها و مراکز سلامت در برنامه حاشیه شهر و شهرهای 20 تا50 هزار نفر در حال اجرا میباشد تا کارکنان  شاغل در پایگاههای سلامت و مراکز سلامت جامعه، برنامه های آموزشی پیش نیاز را کسب و توانمندی لازم برای ارائه خدمات مراقبت های اولیه سلامت را کسب نمایند.

مدیر شبکه افزود: در این طرح  مهم ترین هدف و وظیفه ارائه خدمات به مردم حاشیه نشین شهر و قشر محروم  جامعه است بطوریکه مردمی که در این مناطق زندگی می کنند  به خدمات اولیه دسترسی داشته باشند . وی ادامه داد : افراد آموزش دیده موظف به استفاده از نتایج سرشماری جمعیت، شناسایی ترکیب جمعیت، غربالگری به منظور تعیین سطح سلامت  افراد (سالم – دارای عامل خطر – بیمار) و ارائه بسته خدمت به خانوارهای تحت پوشش  بصورت فعال می باشند.

جبرئیل زاده مسئول گسترش شبکه بهداشت ودرمان ماکو در حاشیه افزود : کارگاههای مراقبین سلامت  طبق برنامه ریزی بعمل آمده با حضور تعداد 80 نفر از کارشناسان و کاردانان بهداشت محیط وحرفه ای, بهداشت خانواده و ماما و بیماریهای شهرستانهای ماکو , چالدران , شوط و پلدشت تشکیل و مباحث آشنایی با ساختار و تاریخچه  نظام سلامت، برقراری ارتباط استراتژیک، برنامه ریزی مشارکتی و ارتباطات توسط کارشناسان مرکز بهداشت ماکو با همکاری مرکز آموزش بهورزی  تدریس می گردد .

 وی خاطر نشان کرد: دوره آموزش 120 ساعته حضوری و 560 ساعته غیر حضوری مبتنی بر بسته خدمت و برنامه آموزشی ارسالی توسط ستاد کشوری برای مراقبین سلامت حاشیه شهر می باشد  و در ادامه افزود: این دوره های  آموزشی تخصصی برای واحد های سلامت ( بهداشت خانواده و تغذیه ، بهداشت محیط ،مقدماتی( برگزار گردیده است و بطور متناوب برای گروههای  پیشگیری و مبارزه با بیماریها ، بهداشت مدارس و سلامت روان نیز برگزار خواهد شد.خ

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٠٥ - 1394/03/11    /    شماره : ٤٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٦٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج