سه شنبه ٠٩ خرداد ١٤٠٢
اخبار > دکتر مرزنگ: عملیاتی کردن مراقبت های اولیه سلامت در حاشیه شهرستان سنگ بنای توسعه پایدار در این منطقه می باشد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول راوبط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

دکتر مرزنگ: عملیاتی کردن مراقبت های اولیه سلامت در حاشیه شهرستان سنگ بنای توسعه پایدار در این منطقه می باشد

روز یک شنبه چهارم مرداد ماه 94 مدیر شبکه به همراه سرپرست مرکز بهداشت از پایگاه های سلامت بازدید به عمل آورد.

دکتر مرزنگ در بازدید از پایگاه های سلامت گفت:یکی از مهمترین برنامه‌های تحول نظام سلامت خدمت رسانی به مردم حاشیه شهرها و سکونت گاه های غیر رسمی  است، لذا عملیاتی کردن مراقبت های اولیه سلامت در حاشیه شهرستان  سنگ بنای توسعه پایدار در این منطقه می باشد.

وی افزود: افزايش دسترسي مردم به خدمات سلامت از اهداف وزارت بهداشت است و در این برنامه مراکز و پایگاه‌های سلامت به مردم منطقه بسته خدمات سلامت را در حوزه‌های مختلف سلامت مادر و کودک، بیماری‌های واگیر و غیر واگیر (فشار خون، قند خون و...) ونیزتمامی خدمات بهداشتی در زمنیه واکسیناسیون، غربالگری فشار خون، دیابت و چاقی، قد و وزن کودکان، مراقب از زنان حامله و زنان دارای واجد شرایط، سلامت باروری، مراقبت از سالمندان، و….در این پایگاه‌ها را ارائه می‌دهند.

مدیر شبکه پایگاه بهداشت سلامت ویژه مناطق حاشیه شهرها را برای تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشتی عنوان نمود و گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات بهداشتی را هر چه بهتر به همشهریان ساکن در این مناطق ارائه کنیم.

دکتر مرزنگ با تشریح کارکرد نظام سلامت درکشور اظهار داشت: هرروز شاهد اخبار و اطلاعات جدیدی در رابطه با نظام سلامت کشور هستیم، همه ی این موارد اذعانی بر پویایی و توانایی مجموعه مدیریتی نظام سلامت از صدر تا ذیل را نشان می دهد.

شایان ذکر است: شهرستان مهاباد دارای 2 مرکز سلامت در شمال و جنوب شهرستان است که جمعیتی حدود 54 هزار نفر را تحت پوشش خود قرار می دهد و 5 پایگاه سلامت مناطق پشت تپ مدرسه، پشت تپ شیلان (باغ شایگان)، اصحابه سفید، کانی مام قنبران و صارم بگ خدمات ارائه می نمایند. به ازای هر ۴ هزار نفر، یک کاردان یا کارشناس تحت عنوان مراقب سلامت به کار گرفته می شود که هر کدام از این مراقبان سلامت، موظف هستند کلیه‌ی خدمات مربوط به آن ۴هزار نفر را انجام دهند.خ


 

 


٠٩:٤٦ - 1394/05/06    /    شماره : ٥٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج