دوشنبه ٠٨ خرداد ١٤٠٢
اخبار > ادغام یک نوبت واکسن تزریقی فلج اطفال از بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

ادغام یک نوبت واکسن تزریقی فلج اطفال از بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت

کارگاه یک روزه آموزشی نظام مراقبت فلج اطفال در شهرستان مهاباد تشکیل یافت.

روز سه شنبه 6 مرداد ماه 94 کارگاه یک روزه آموزشی نظام مراقبت فلج اطفال و ادغام واکسن تزریقی پولیو در سالن کنفرانس مرکز بهداشت مهاباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد این کارگاه با حضور تعداد 20 نفر از کارشناسان مسئول مبارزه با بیماریها، کارشناسان ایمن سازی و بیماری های قابل پیشگیری با واکسن و مربیان و کارشناسان مراکز آموزش بهورزی با هدف نظام مراقبت فلج شل حاد و ادغام واکسن تزریقی فلج اطفال در برنامه ایمن سازی شهرستان برگزار گردید.

تردست کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت در این خصوص گفت: با توجه به تغییرات مرحله نهایی ریشه کنی فلج اطفال و واکسیناسیون فلج اطفال ( ادغام یک نوبت واکسن تزریقی از شهریور 1394 و تبدیل واکسن خوراکی از 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی )این کارگاه تشکیل یافته است.

وی افزود: یکی دیگر از بسته های خدمتی در نظام تحول سلامت کشور تهیه و ادغام یک نوبت واکسن تزریقی فلج اطفال در سن 4 ماهگی برای شیرخواران می باشد که بعنوان مکمل و همراه با واکسن خوراکی فلج اطفال بنابر توصیه سازمان بهداشت جهانی جهت تسریع در ریشه کنی فلج اطفال  و ارتقاء سطح ایمنی گروه هدف در سطح شهرستان، از شهریور ماه سال جاری به برنامه ایمن سازی کشور افزوده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: واکسیناسیون اقدام بسیار مهم و با ارزشی است که بوسیله آن با هزینه کم می توان از ابتلاء به بیماریهای عفونی پیشگیری کرد. در سال 93 حدود 4450 نفر کودک زیر یکسال و در سال 94 از ابتدای سال تاکنون حدود 1800 کودک برعلیه بیماری فلج اطفال واکسینه شده اند.

شایان ذکر است: در این کارگاه آموزشهای لازم در خصوص بیماری فلج شل حاد و روشهای شناسایی و نمونه گیری به کارشناسان مسئول واحد پیشگیری – کارشناسان ایمنسازی  و کارشناسان آموزش بهورزی داده شد.خ

 


١٣:١٠ - 1394/05/07    /    شماره : ٥٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٩٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج